Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

CESTA KU ZMENE

 
V tejto rubrike sa budeme venovať pozitívnej zmene životného štýlu a možnostiam, ktoré zmena poskytuje. Tak ako sa mení Planéta Zem, na ktorej žijeme, meníme sa aj my ľudia žijúci na Zemi. Príroda i naša Planéta sú značne zdevastované a potrebujú pomoc s očistou. Každý z nás by mal začať pracovať v prvom rade na svojej zmene tak, aby nebol pre Prírodu ani Planétu bremenom, ale aby bol jej harmonickou súčasťou a neničil ju. 
 
 
 
Pokiaľ hľadáte zmenu a potrebujete poradiť akou cestou sa vydať, tu je jednoduchý návod:
 
Ak chceš, aby sa Tvoj život zmenil, aby sa zmenila situácia, v ktorej žiješ, aby sa zmenili udalosti, ktorými prechádzaš, potrebuješ sa najprv Ty sám zmeniť.
 
 
 
Doporučujeme len to, čo je zásadné pre harmonické fungovanie v hmote a čo robíme aj my. 
Tri základné veci pre každý deň:
 
Pravidelné špeciálne cvičenie - pravidelné každodenné cvičenie Päť Tibeťanov, pretože práve toto cvičenie optimalizuje správne fungovanie našich čakier, nehmotných energetických duchovných orgánov v tvare vírov, ktoré prijímajú a rozvádzajú priaznivú bioenergiu a informácie po tele. To je predpoklad k tomu, aby sme začali byť v tesnejšom spojení s Prírodou. Aby sme do svojho života začali priťahovať priaznivejšie udalosti, ktorými nikomu neubližujeme a nežijeme na ničí úkor, neparazitujeme na nikom a ničom. Toto cvičenie, pokiaľ ho prevádzame starostlivo so všetkými potrebnými detailami, mení automaticky prostredníctvom svojho pôsobenia na čakry naše životné postoje. Mení nás ako človeka zvnútra. Posúva nás k vyššej etike myšlienok, rozhodovania a jednania. Pokiaľ by sa takéto zmeny človek pokúšal presadzovať iba vedomou prácou na svojich vlastnostiach, bolo by to oveľa ťažšie. Päť Tibeťanov Vás dôkladne mení zvnútra. Výsledky sú očividné už behom mesiaca správneho cvičenia. 
 
 
 
Optimálnu stravu - výrazne zlepšiť kvalitu hmotnej stravy nielen z pohľadu hmotného zloženia ale aj z pohľadu sprievodných bioenergií, ktoré strava so sebou prináša. Optimálny je v tomto smere postupný prechod k vegetariánstvu a zvyšovanie podielu surového ovocia a zeleniny. Tiež doplňovanie dôležitých zložiek surovej rastlinnej stravy - bylín, orechov, semien, klíčkov atď, aby strava bola dostatočne vyvážená a pestrá.
 
 
 
Vnesenie etiky a čistoty do svojho života - vyhýbanie sa záležitostiam, osobám, činnostiam, ktoré blokujú cestu ku Svetlu. K všeobecnému prekvapeniu sem patrí väčšina metód a postupov propagovaných v rámci Starej duchovnej cesty. Napríklad meditácie, rôzne duchovné techniky - zasväcovanie, holotropné dýchanie, rodinné konštelácie, SRT, regresná terapia, reiki a ďalšie. Umelé pomôcky pre duchovnú cestu - náramky, prívesky, amulety, orgonity, mandaly, teda mnohé z toho, čo je doporučované v stovkách existujúcich kvapky MMS, atď. Teda mnohé z toho, čo je doporučované v stovkách existujúcich kníh a na seminároch. Čo si ľudia automaticky kupujú na rôznych akciách venovaných duchovnej problematike. Kupujú to s vierou, že im to uľahčí cestu ku Svetlu. Ono im to však v skutočnosti cestu k Svetlu značne sťažuje alebo na dlhú dobu úplne znemožňuje. Sem patrí aj potreba vyhýbať sa ľuďom, ktorí na mne energeticky parazitujú. Vnášanie etiky znamená aj nekamuflovať, neklamať, nekradnúť, nemanipulovať s druhými, neprazitovať na energii druhých, atď.
 
 
 
Väčšina hľadajúcich sa po zistení, že k riešeniu ich situácie vedie iba ich sústavná práca na sebe sa už dalej nechcú prácou na sebe zaoberať. To naznačuje, že aj v duchovne orientovanej časti verejnosti doposiaľ prevažuje konzumný prístup. Nájsť, kúpiť si za peniaze niečo - metodu, znalosť učenia, určitú pomôcku, zasvätenie do učenia alebo do určitých systémov - a takto svoju situáciu zdanlivo rýchle vyriešiť.
 
 

Zásadným princípom je každodenná poctivá práca na sebe aj na tých najmenších a najzákladnejších detailoch a maličkostiach, ktoré sa môžu na oko javiť ako nepodstatné.

 
 
Nie je možné venovať čas ľudom, ktorí chcú zázrak, ktorí očakávajú, že sme schopní zaistiť zázrak v ich živote bez toho, aby sa sami na tom podieľali a pritom nie sú ochotní na sebe sústavne pracovať každodennou prácou a ktorí po priaznivých radách a hodnotení, ktorému sme venovali množstvo času, neurobia vôbec nič. Dalšie vynakladanie nášho času by nemalo zmysel ani pre jednu stranu.
 
 
 

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak

 
 

en-CESTA KU ZMENE

This section is empty.

Contact

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Search site

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode