Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

Boj dobra a zla

05.01.2016 23:34

BOJ DOBRA A ZLA

 
Milí priatelia, 
 
mnohí z nás si pokladajú v súvislosti so zmyslom života otázky, či je vôbec možné bojovať v dnešnej v mravnom úpadku nachádzajúcej sa spoločnosti bojovať proti zlu ? Či to má vôbec zmysel ? Veď zlo presakuje skoro všade, kde sa pozrieme, všade okolo nás, kde sa udeje čo i len náznak niečoho dobrého a ušľachtilého, hneď tam majú tendencie hroziť sebecké úmysly smerujúce najčastejšie k obohateniu jednotlivcov a skupín na úkor poškodenia celku a spoločnosti. 
 
Zlo ako jav má mnoho veľmi sofistikovaných podôb, ktoré nestíhame ani sledovať. Mykanie plecom a kývanie rukou nad tým, že "sa nás to netýka" je to najhoršie čo môžeme urobiť...musíme začať od seba každý jeden z nás...a pracovať na sebe celý život a keď raz začneme, máme čo robiť až do smrti...
 
Uveďme si konkrétny príklad, ako sa centralizovaná plutokracia prejavuje v našej spoločnosti na Slovensku. Skúsme to naprv z oblasti obyčajných časopisov. Poznáme napríklad časopis Plus 1 deň, Plus 7 dní, Brejk, Poľovníctvo, Rybárstvo, Záhradkár, dámy poznajú časopis Emma, Báječná žena, Šarm, Zdravie, Pekné bývanie. Skúsme si položiť otázku, kto tieto časopisy vlastní ? Nezabudnime ešte na "seriózne" informácie časopisov Trend alebo Profit. No a pokiaľ sa rozhodnete si zasurfovať na internete na portál mediálne.sk alebo portál aktuálne.ak, taktiež sa neminiete tomu istému vlastníkovi.
 
A čo správy z agentúry SITA ? Tej agentúry SITA, ktorá kúpila pre Pentu podiel vo vydavateľstve Petit Press, ale na správy agentúry SITA určite nie je žiadny vplyv... pre doplnenie zhrňme, že vďaka agentúre SITA denníky SME, Korzár, Új Szó, portál sme.sk a sieť regionálnych týždenníkov MY sú v jedných rukách...
 
Spočítané a podčiarknuté, na Slovensku z ôsmych tlačených denníkov vlastní Penta 50 %, čo sa týka týždenníkov opäť kontroluje 50 % a na internete je pod kontrolou Penty viac ako 50 % informácii, ktoré sa ku nám dostávajú. Nie je náhodou, že sa Penta zaujíma aj o Markízu a TA3. Však fiasko vo voľbách roku 2006, čo Haščák jasne pochopil ako svoju porážku so svojim vyhoreným projektom strany NÁDEJ, logicky môže vyústiť do skupovania médii na vymytie mozgov, čo je pre voľby potrebné. 
 
No a môžeme pokračovať ďalej...cez zdravie (na Slovensku 20 nemocníc a cez 200 lekární Dr. Max, zdravotná poisťovňa Dôvera...), cez žalúdok (Mäsokombinát MECOM a 37 mäsiarní na Slovensku...), cez peniaze a finančníctvo (Prima banka, Privat Banka, 400 pobočiak stávkovej kancelárie Fortuna...), nakupovanie (BORY MALL...), atď.
 
Ani sme sa nenazdali, akým rafinovaným sofistikovaným spôsobom sa nám táto rakovina a chobotnica rozmáha na Slovensku (pripomíname, že nie je jediná), kde či sa nám to páči alebo nie, cez svoje služby, pracovné miesta, v mestách, obciach, prakticky potichu zotročuje našich ľudí, tváriac sa pritom, že "veď to je normálne podnikanie skupiny šikovných podnikateľov v rôznych oblastiach, nie ?" Nehovoriac o tom, že cez zdravotníctvo a finančníctvo získava o nás informácie citlivého osobného charakteru, môžeme povedať, že ide o "slušnú" finančnú a informačnú kontrolu nad Slovenskom. Toto sú iba niektoré z príkladov toho, čo nás ako ľudí na Slovensku skryte zotročuje (česť výnimkám) a mohli by sme pokračovať ďalej...pochopiteľne, že sme nevymenovali všetky aktivity, ktoré stále pribúdajú... 
 
Pre dokreslenie mozaiky si stačí uvedomiť ako dopadol spis Gorila, v ktorom nás naše politické elity a najvyšší predstavitelia kŕmia marmeládou už pekných pár rokov, samozrejme bezvýsledne, pretože všetci zúčastnení "sú svätí" a potom máme čo robiť, aby sme pri našom zúfalstve a bezmocnosti z predmetného stavu nemuseli "dáviť"... 
 
Jednoducho povedané je potrebné si priznať svoje tiene nás ako občanov Slovenska, pretože v drvivej väčšine je úroveň vedomia ľudí a ich poznanie totálne zatemnené (česť všetkým výnimkám), čo sa prejavuje najmä obrovskými kvalitatívnymi rozdielmi v duchovnej oblasti a následne v praktickom živote jasnou vnútornou neslobodou jednotlivcov v nadväznosti na vonjakšiu neslobodu zriadenia, v ktorom žijeme.
 
 
Môžeme teda niečo proti tomu robiť? Môžeme skúmať civilizačné vzorce, politické systémy, či rôzne pavučiny foriem vládnutia v priebehu dejín ľudstva? Dokážeme s čistou mysľou a srdcom opoznať centralizovanú plutokraciu, partokraciu a oligarchiu, kde korupcia je živnou pôdou pre splynutie ekonomiky a politiky, ako skrytú formu globalizácie?  Uvedomujeme si, že ekonomika prepojená s politikou je už v súčasnosti prostriedkom na získanie moci a na jej nové goepoliticé prerozdeľovanie? Je možné nájsť cestu von z takéhoto prehnitého systému v štáte, kde tlupa hlupákov prehlasuje mudrca, napríklad premenou hodnotového rebríčka každého z nás a hľadať tak okrem iného aj všestrannú politickú ústavu, smerujúcu nie k zotročovaniu globalistickými praktikami? 
 
 
 
 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode