Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

CENA ZA PREŽITIE

02.02.2015 23:27

 

 
Opýtajme sa sami seba pravdivo a otvorene, prečo sme nepoučiteľní ? Prečo sa nevystríhame ako ľudstvo vopred chýb, o ktorých vieme, ale sabaklamom si ich akože nevšímame vo svojom egoizme. Prečo donekonečna opakujeme tie isté chyby a poruchy, ktorými sa môžeme priviesť do záhuby ? Prečo si nechceme priznať, že sebectvo a sebecký prístup k životu, je ako rakovina bytia ?
 
Nuž odpovede na otázky zásadných rozmerov existovali už aj v minulosti, avšak zrejme sme "nemali čas" ich vnímať s čistým vedomím. Čisté vedomie však súvisí s vnútornou čistotou a čistými úmyslami, čo je u dnešného obyvateľstva ponoreného do hmoty jedným z problémov vnímania a videnia duchovnej stránky bytia. Vzájomná vyváženosť duchovnej a hmotnej stránky bytia je mimoriadne dôležitá, bez tejto rovnováhy nie je možná kvalita bytia, ktoré sa má realizovať podľa pravidiel mravného a etického poriadku. Môžeme si vzhľadom k vlastnému poznaniu dovoliť tvrdiť, že všetky dôsledky v hmotnom svete majú príčiny v duchovnom svete a to či u civilizácie ako celku, ľudstva, národov, tak aj jednotlivcov.
 
Mali by sme zložiť poklonu viacerým jednotlivcom v histórii ľudstva, ktorí nás upozorňovali vopred, že niečo nerobíme správne a pravdivo, že smerujeme do priepasti. Jedným z príkladov je náš špičkový ekonóm svetových parametrov Prof. Ing. Peter Staněk, CSc., predseda vedeckej rady Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied. Tento ekonomický odborník predpovedal svetovú krízu, ktorá sa u nás začala prejavovať viditeľnejšie v roku 2008 - 2010 už v roku 2006 (viď článok nižšie: Cena za prežitie). Už v tom čase upozorňoval na potrebu zníženia spotreby. Podľa výpočtov by na uspokojenie spotreby priemerného Američana bolo potrebných 5 planét Zem, na uspokojenie spotreby priemerného Európana 2 planéty Zem a podľa spotreby priemerného Číňaňa by naša Zem uživila 15 miliárd ľudí. A my sa neprestávame čudovať, prečo čínska ekonomika expanduje. Niektorí laici tvrdia, že je to spoločenským zriadením v Číne a direktívnosťou. Masovou manipuláciou obyvateľstva a vymývaním mozgov prostredníctvom "vyspelých" informačných technológií, reklamnými ťahmi, ktoré sa nazývajú "marketing", tým, že si človek prestal vážiť Prírodu ako svoju živiteľku sa dosiahlo to, že táto spoločnosť potrebuje ľudí chorých a závislých. Mládež sa potrebuje podobať na 5% tých, ktorí vlastnia 90% svetového bohatstva a ovládajú zvyšok planéty. 
 
 
Naozaj potrebujeme na svoj život stále viac spotrebných statkov, auto pre každého člena rodiny, televízor v každej izbe, najnovší telefón, domáce kino, používať notebook na toalete, mať internet aj v autobuse a vo vlaku, atď.? Ako je možné, že naši obyvatelia chodia pracovať do krajín EÚ tak, ako kedysi chodili za prácou do Ameriky len preto, aby si tu mohli postaviť dom, mali nové auto atď.? Ako je možné, že v cudzine sú schopní a ochotní žiť ľudia v skromných podmienkach a tu potrebujú svojim susedom ukázať, na čo majú? Dokedy bude ešte našu pôdu zaberať výstavba závodov a podnikov, ktorí prídu na krátke obdobie, keď je to pre nich výhodné, zničia našu pôdu, vyčerpajú naše zdroje, zderú našich ľudí, dostanú daňové prázdniny a potom odídu a zanechajú po sebe spúšť? Dokedy si nebudeme vážiť našu krajinu, naše lesy, pôdu, vodu, Prírodu? Dovtedy, kým nespadneme na dno, ale vie niekto, kde to dno je? Nie vážení, nesnažte sa schovávať za alibizmus, žiadne dno tam nikde pod nami nie je. Pád do egoizmu a hmoty sa sústavne môže len a len prehlbovať až zničí samotné ľudstvo, pokiaľ tomu samotné ľudstvo nezábrani vnímaním svetelných tvorivých impulzov.
 
Pre záujemcov o fakt, ako sme " pokročili dopredu " ako ľudstvo v tejto oblasti života, od obdobia rokov 2008 - 2011, je možné upriamiť pozornosť na vystúpenie Prof.Ing. Petra Staněka, CSc, na Vratimovskom odbornom seminári 2014:
 
 
Snažme sa s úctou pristupovať k pravdám poslov svetla, akých sme mali v dejinách ľudstva niekoľko, a úprimnou snahou o ponaučenie a múdrosť, si uvedomujme kvality hodnôt o ktoré sa opierame v živote vopred, pri príčinách a nie vždy až na dôsledkoch.
 

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak

 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode