Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

SLOVENSKO A JEHO DLH

26.03.2015 10:13

 

Milí priatelia, 

tešme sa, sme skvelí, včera si Slovensko požičalo historicky najviac peňazí! Toľko radosti! Požičali sme si 126 miliónov EUR na dva roky. Dokonca sme takí skvelí, že nám požičali takmer bez úroku. Chápete tú našu kvalitu? Slovensko je považované za tak spoľahlivú krajinu (ktorá skáče tak, ako jej pískajú zvonku), že investori sú ochotní je požičiavať peniaze aj napriek tomu, že na tom strácajú svoje peniaze! Pre tých, čo nerozumejú, znamená "takmer nulový úrok" za ktorý sme si požičali 0,015 percenta, investori nakúpili aj záporné výnosy, čiže viac prerobili ako zarobili.

Slovensko je považované za spoľahlivú destináciu pre investorov (Teraz.sk, portál prevádzkovaný TASR, ktoré prevzali správu z Hospodárskych novín), a ako skrivene vyhlásila Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity, Slovensko sa týmto dostalo do prestížneho klubu medzi také krajiny ako Nemecko, Holandsko, či Fínsko...

Takto nám vymývajú mozgy. Akí sme skvelí, idú sa potrhať za nami zahraniční investori... Pritom aj priemerný ekonóm vie, že pokiaľ zahraničný dlh prerastie 60 % HDP (ktorého výška je mimochodom taktiež na Slovensku skreslená), je nevyhnutne potrebné dlh refinancovať, čiže znížiť maximálne úrok, inak nastane problém so správou dlhu, teda jeho splácaním, čo v konečnom dôsledku vedie k stavu, že dlh sa stane nesplatiteľný a urýchli sa kolaps systému "dlh ako peniaze", ktoré sú v ňom zakomponované. 

 

Jednoducho povedané - sizyfovská robota, keď do stále strmšieho kopca tlačíte stále väčší balvan. Je totiž anomáliou tváriť sa radostne z tohto aktu, ktorý sa včera udial. To je práve tá mentálna skrivenina, ktorá je schopná sa vydávať za skvelú propagandu a úspech. V tomto štáte pomaly bezostišne prehlasuje tlupa hlupákov nejakého mudrca, aj keď bude tvrdiť táto tlupa, že "Zem je kockatá". Pritom je to opäť len zvýšenie miery závislosti a neslobody, pretože sa zo Slovenska stala jedna z najzaujímavejších kolónii pre globalistických otrokárov. Podarilo sa im cez médiá u väčšiny z nás Slovákov vymyť mozog, či sa nám to páči alebo nie. O čo viac sme ako jednotlivci vnútorne neslobodní (podvedome vedení nízkymi pudmi), o to viac nás prostredie zvonku bude zotročovať a ani o tom nevieme.

Bolo by vhodné zastaviť sa a namiesto marmelády, ktorou nás tu niektoré médiá kŕmia, si začať namáhať svoje myslenie. Uvedomiť si, že čo sa to tu okolo nás deje je opäť len výsledkom toho, čo je v nás (česť všetkým výnimkám, ktoré sa prebrali zo spánku). Chtiac nechtiac opäť narazíme skôr či neskôr na pojem kvalitného vzdelania, ktorý je mimoriadne dôležitý, práve preto sa často vnímajú alternatívne formy vzdelania, ktoré tvoria výchovou slobodnú duchovnú individualitu ľudskej bytosti ako nebezpečné. Nebezpečné pre systém vzorcov (matrix), v ktorom žijeme. Len výchovou slobodných bytostí najmä novej generácie dokážeme v mladých ľuďoch končiacich vysokú školu alebo remeselníkov, či vedcov, mať duchovné kvality a idey a nielen chodiace fyzické schránky generujúce výlučne egoistický výklad pojmu "kariéra". 

Inak sa potom nečudujme, že to začína už vysokoškolskými pôžičkami, ktoré vtiahnu mladého človeka do systému, kde chcem čo najlepší plat za čo najmenej námahy, chcem veľký dom na hypotéku, chcem auto na lízing, aby som bol veľký kápo... a pritom ani neviem, že som neslobodný idiot ako bábka, pretože harmónia mojich duševných síl je totálne roztrieštená a vytesnená, jednoducho nepoznám sa. Narážam ako guľa od mantinelu do mantinelu a vonkajšok si so mnou kýva ako chce.

 

Milí priatelia,

máme slobodnú vôľu, môžeme si vybrať... nech sa páči. Slobodná vôľa by však nemala byť bez zodpovednosti. Inak potom neňafkajme, že stále zistíme pravdu a skutočné poznanie až vtedy, keď je už pozde. Nech sa páči preúverujme všetko, aj svoje gate (potom sa ale nečudujme, že napr. ako dopadli malí subdodávatelia pracujúci pre Váhostav-SK), budeme zapredaní do špiku kosti bez počúvania nášho srdca, alebo sa zastavme a skúsme si položiť ako laici otázku, ako je možné, že tak rapídne vzrástol zahraničný dlh Slovenska od roku 1985 do roku 2015? Ako pomôcka Vám môže byť zaujímavá kniha autora Karola Ondriaša z mesiaca január 2015 - Víťazstvo demokracie po 25 rokoch, a to najmä graf v 3. kapitole tejto knihy "Kvalita života a kolonizácia Slovenska".

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode