Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

KTO VDÝCHNE ŽIVOT PRÍRODNÉMU TEXTILU ?... JEDNA Z MOŽNÝCH PRIAZNIVÝCH VÍZIÍ...

16.10.2017 11:11

 

V poslednom čase som sa zameral na tvorbu kobercov z pucvoly (z nemeckého putzwolle - vlna, bavlna na čistenie). Tento materiál je výborný na tkanie. Je to odpadový produkt textilného priemyslu, hlavne pri spracovaní surovej bavlny a pri výrobe látok a kobercov. Sú to zhluky nití spojené priečne dvomi tromi niťami. Čo sa tkania týka, v ideálnom prípade sa pucvola navinie do klbiek a následne sa z nej tká.

 

Jedným z problémov Slovenska, ktorý potvrdili viaceré expertízy odborníkov z praxe súčasnosti ale je, že sa už výrobou textilu takmer nikto nezaoberá, čím vzniká obrovský problém pucvolu ako odpadový materiál na Slovensku získať (...nehovoriac o iných negatívach ktoré táto absencia spôsobuje...). Zatiaľ sa mi podarilo získať len zdroj, ktorý dováža pucvolu z Poľska a Nemecka. Na domácom trhu som zatiaľ nenašiel nikoho, kto by ju ako prvovýrobca vedel poskytnúť.
 
 
Sme naozaj takí hlúpi, že sme nechali všetky domáce textilky skrachovať, rozkradnúť, vytunelovať? Prečo staváme budúcnosť na autách, ktorých je na trhu prebytok a takmer všetky sa vyvážajú, a oblečenie, ktoré každý potrebujeme naopak dovážame, pretože je to lacnejšie, dokonca dovážame oblečenie, ktoré nie je prírodné, obsahuje umelé vlákna a v podstate škodí ľudskému organizmu aj prírode? 
 
 
Skladáme na Slovensku autá ako vazali pre nemecké a iné firmy... v Španielsku sa 3 veľké fabriky zaoberajú so šrotovaním čisto nových áut ktoré sa nepredali, jednoducho nikto ich nekúpil namiesto toho, aby sa tieto autá napríklad podarovali do chudobných častí Planéty Zem... Podobne je to aj s každoročným vyhadzovaním obrovských množstiev ton potravín ktoré sa nepredajú v Európe... Toto je tá cesta k prosperite? (...hlavne, že tárame o znižovaní nezamestnanosti s pseudopercentami... to je ono, treba byť otrokmi na úkor nezmyselných ukazovateľov, ktoré sú skrivené okrem iného aj tým, že cca 100 tisíc Slovákov pracuje v Anglicku...).
 
 
Nedával by som všetko za vinu globálnej ekonomike a lacnej výrobe z Číny, alebo z iných krajín s lacnou pracovnou silou. Je obludnosťou a anomáliou ktorá nemá nič spoločné s ľudskou dôstojnosťou pokiaľ kupujeme to najlacnejšie, akýkoľvek zahraničný odpad, či už potravinový alebo iný. V nedeľu ráno o 07,00 hod. v Lučenci na hlavnej ulici (Masarykovej) stoja ľudia pre secondhandom kvôli výpredaju tovaru za pár centov ? Čo toto je za energie a život ? Veď to nie je normálne a je to príklad temnej strany sily v hmote ktorá pôsobí na ľudí. 
 
 
Nevychovali sme si generáciu najmä po roku 1980, ktorá by chcela niečo tvoriť (...česť výnimkám...), ktorá by mala k prírode dostatočnú úctu, vychovali sme len generáciu, ktorá chce zarábať veľa a hneď a stále a celý život a urobiť si treba úspory, potom už bude robiť niečo múdre... a ešte a ešte a ešte a kedy bude dosť ?! Konkurencia je pritom umelo vytvorený jav, ktorým nás mocní tohto sveta nútia pracovať za menej, rýchlejšie, spotrebovať viacej, aby dosahovali zisk. Zisk sa hodnotí v peniazoch, ktoré nie sú ničím kryté (...zlata je preukázateľne na Planéte Zem málo oproti vytlačenej mene), ale číslo týchto papierikov na účte je symbolom moci, resp. jedným zo symbolov moci. Tento systém ale zabúda na iné, hodnotu ľudskej práce, hodnotu prírodných zdrojov, z ktorých mnohé sú neobnoviteľné. Akoby sme zobchodovali aj posledný kúsok svojej duše.
 
 
Vie si niekto predstaviť, že by sa u nás udialo to čo ukázali vo filme Gándhí z roku 1983 (...nemám na mysli filozofie starej duchovnej cesty ale príklad sebestačnosti...)...? Vedeli by Slováci spáliť všetky handry, ktoré boli vyrobené v zahraničí a nosiť iba tradičné domáce? Ľanové, bavlnené, z ovčej vlny, konopné. Asi by vznikol aj problém vôbec si mať čo obliecť. Veľa domácich výrobcov nám totiž neostalo. Kde sú textilky z Levíc, Lučenca, Holíča, Trenčína, Vrbového, Svitu, Ružomberka, Banskej Štiavnice, Topoľčian, Svitu, Bánoviec nad Bebravou, Púchova, Turzovky, Michaloviec, Rožňavy, Banskej Bystrice, Vranova nad Topľov, Hlohovca, Skalice, Tornale, Nového mesta nad Váhom či Starej Ľubovne? Tento sektor podnikania sa takmer úplne vytratil, pritom tu mal dlhoročnú tradíciu. Väčšina výrobných procesov týchto materiálov aj základného spracovania vyžaduje značné množstvo práce, manuálnu zručnosť, trpezlivosť. Na Slovensku už sa nenájde dnes veľa ľudí alebo firiem, ktoré by pestovali ľan alebo konope, či spracovávali ovčiu vlnu. Pritom kedysi tieto materiály ľudia spracovávali bežne doma. Z vlákien rôznych prírodných materiálov sa potom vyrábalo oblečenie, úžitkové tkaniny, topánky a ďalšie produkty. Dnes sa takéto tradičné spracovanie a odevy vidia hlavne pri rôznych kultúrnych podujatiach, menej už v bežnom živote.
 
 
Nie je toto cesta k udržateľnosti, vyššej zamestnanosti a prosperite? Keď to fungovalo kedysi, prečo sme to nechali takto zdegenerovať?
Prečo máme všetko dovážať? Lebo je to lacnejšie, alebo pretože sme leniví? Uvedomujeme si, že čo to v skutočnosti znamená sebestačnosť a úcta k sebe samým?
 
 
Nemotivuje nás práca, jej užitočnosť, reálna hodnota, ale peniaze, ktoré za ňu dostaneme. Akoby sme potrebovali znova nájsť svoju dušu. Je potrené znova oživiť pestovanie tradičných plodín a ručné práce na to nadväzujúce. Nie je predsa normálne, aby som pre pucvolu jazdil do Nemecka či Poľska a aby na trhu bol problém kúpiť tričko vyrobené inde ako v Číne. Takisto nie je prirodzené dovážať tričká z merina z Nového Zélandu, keď sa okolitých kopcoch pasú stáda ovcí.
 
 
Je potrené sa zobudiť. TERAZ !!! Slovensko malo a stále má v sektore textilného priemyslu nevyužitý potenciál. Príroda tu bola, je a ak si ju nezhumpľujeme, aj tu bude a prírodný materiál, bude pre človela vždy prirodzenejší ako jeho umelá napodobenina.
 
 
 
Poznámka (Marian) :  Bolo by vhodné, keby si ľudská civilizácia dokázala v rámci svojho oslobodzovania a vnútorného oslobodzovania uvedomiť, že termíny používané v ekonomike a médiách ako napríklad trvalo udržateľný rozvoj, nulová inflácia, pôžičky bánk so zápornými úrokovými sadzbami, prioritný ekonomický stimul dosahovania zisku vždy a za každú cenu aj keď systém ide proti životu a stimul konzumnej spotreby vytvárajúcej nadmerné odpady ktoré nie je Planéta Zem schopná absorbovať, pridaná hodnota hodnotená ziskom, výpočet HDP v krajinách EÚ do ktorého sa započítavajú aj výkony čiernej a šedej ekonomiky, sú nepravdivými frázami a v podstate neexistujúcimi (neživými) disharmonickými dejmi negatívne parazitujúcimi na Prírodných zdrojoch a Planéte Zem, ktoré používa ekonomický model globálneho virtuálneho matrixu na ovládanie más na Planéte Zem (...podobne tak ako fakt, že všetci ľudia predsa nemôžu pôsobiť v MLM systémoch...).
 
 
Podľa duchovných komunikácii a informácii zo zdrojov poznania nad hmotou potvrdených aj štúdiami ekonomických expertov priamo v hmote a praktickom živote je na Slovensku jedným z podstatných princípov rozvoja pre priaznivý budúci vývoj aj rozvoj aktivít v súvislosti s prírodnými vláknami ako napríklad konope, ľan a ovčia vlna... Existujú na to energie a informácie z duchovných sfér nad hmotou, ktoré sú určené pre nový pozitívny vývoj...
 
Samozrejme každý má slobodnú vôľu (...ktorá je individuálne neslobodná u každej bytosti...) rôznej energetickej a frekvenčnej harmonizačnej schopnosti a môže sa rozhodovať ako uzná za vhodné...
 
 
 

© Peter Bauer 

© Marian Svinčiak
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode