Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

RUČNE VYRÁBANÉ BÁBIKY Z PRÍRODNÝCH MATERIÁLOV...

15.07.2017 12:05

 

Jemné esencie života a priaznivé energie smerujúce v prospech života je možné v hmote vteliť aj prostredníctvom ručnej výroby bábik z Prírodných materiálov kombinovaním rôznych tvorivých a umeleckých techník. Hačkovanie, šitie, plstenie a použitie materiálov ako napríklad ľan, bavlna, ovčia vlna... Pre tento druh tvorivej činnosti je potrebná skutočne poriadna dávka trpezlivosti, pevnej vôle, vnímanie jemných energií citov a intuície, najmä pokiaľ vyrábame bábiky bez akejkoľvek predlohy, len na základe vlastnej fantázie. Kedysi mali deti možnosť mať len ručne vyrobené handrové bábiky, v ktorých bola energia ženy-matky- tvorkyne. Žiadna hračka z umelej hmoty vyrobená pásovou výrobou nebude mať nikdy energiu života ako hračka vyrobená ručne zo srdca.

Všetky námety, tvary, šaty, farebnosť sa odvíjajú výlučne od intuitívnych impulzov a prijatých duchovných komunikácii, vnímania jemných energií citov v srdci, samozrejme v hmotnom svete musia byť podložené jemnou motorikou a talentom, určitými schopnosťami tvorivej ručnej činnosti a najmä radosti.

 

Ručne vyrábané bábiky, na základe našich skúseností, sú veľmi obľúbené u malých detí, ale aj väčších a to nielen dievčat ale aj chlapcov. Radi s nimi spávajú, pretože sú veľmi jemné. Prírodný materiál je deťmi vnímaný ako niečo, čo ich neodpudzuje, ale naopak hreje na srdci. Samozrejme, že sú veľmi praktické aj na hru. Už samotnou manipuláciou s takýmito hračkami sa dieťa rozvíja a učí vnímať všetkými zmyslami a rozvíja sa mu harmonicky (nie umelo) aj mimozmyslové vnímanie. Vníma totiž z týchto materiálov aj niečo iné než len hmotu. Ideálne je keď sa priamo na výrobe bábik zúčastňujú aj deti. Príklady detskej tvorivosti prinesieme v dalších článkoch.

 

autor : © Andrea Ďurošová

 

autor : © Andrea Ďurošová

 

autor : © Andrea Ďurošová

 

autor : © Andrea Ďurošová


 

Pochopiteľne, že každý jeden kus bábiky je svojský, originálny, ktorý je jedinečný a neopakovateľný. Nie je možné ho "naklonovať", nakopírovať. Pri tejto jemnej ručnej práci neexistujú dve totožné diela. Môžu sa prípadne podobať viac, či menej. Ručne vyrábané bábiky je možné vytvoriť aj na objednávku, aj na základe grafickej predlohy, prípadne dohody so zákazníkom, osobne, emailom, či telefonicky. Cena sa stanovuje vždy individuálne dohodou.

Kontaktný email : andrea.durosova@gmail.com, alohawai@alohawai.sk, mobilný kontakt : +421 948 079 018 

 

Okrem bábik je možné vytvoriť aj iné diela, napríklad ochranné a dekoratívne obaly na sklenené patentové fľaše, rôzne ozdoby, tašky a pod., v podstate čokoľvek, fantázia nemá hraníc. Samostatnou tvorivou činnosťou sú aj ručne vytvorené šaty rôznych návrhov - hačkovaním, resp. pletením, čomu sa bude venovať samostatný článok. 

 

Ručne vyrobené ochranné a dekoratívne obaly na sklenené fľaše...

autor : © Andrea Ďurošová

 

 

foto : © Andrea Ďurošová

 

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak

 

 

 

 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode