Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

TKANIE - UTKAJ SVETLO, UTKAJ ŽIVOT...

07.07.2017 09:31

 

...Aby " odpad " zmenil sa v poklad...

Všetci iste máme v skriniach veci, ktoré už nenosíme, nech už sú dôvody akékoľvek. Nie je však umenie veci nakupovať, ale aj šetrne sa ich zbaviť. Často končia v kontajneroch na oblečenie, v second handoch, niekto ich posunie známemu, alebo sa proste jednoducho vyhodia. Naskytajú sa ale aj iné možnosti, ako zužitkovať či už nepotrebné oblečenie, alebo zvyšky iných materiálov textilnej povahy. Staré mamy zvykli z handier a obnosených odevov vyrábať "pokrovce". Dali tak život niečomu, čo už nebolo dobré na nosenie, ale s malou dávkou fantázie a práce sa to dalo zmeniť na niečo užitočné a veľa krát pekné a neopakovateľné. Stačili len nožnice, krosná a šikovné ruky. A život prúdi ďalej, len v novom šate. Príroda nám ukazuje okrem ekologického prístupu a hlbokej múdrosti aj nové priaznivé impulzy schopnosti sebaliečenia a sebaočisťovania priamo v hmote...

 
 

Ručne tkaný koberec z bavlny a Prírodných materiálov " Západ Slnka nad morom "

autor :  © Peter Bauer 
(kontakt pre záujemcov o kúpu : peter.bauer5789@gmail.com, alohawai@alohawai.sk)
 
 
autor :  © Peter Bauer 
 
 
autor :  © Peter Bauer 
 
 
Ukážky ručne tkaných kobercov z bavlny v interiéri Lesnej materskej škôlky v Lipovanoch
 
autor :  © Peter Bauer 

 

(kontakt pre záujemcov o kúpu : peter.bauer5789@gmail.com, alohawai@alohawai.sk)
 
Ručne tkané koberce z čistej bavlny, resp. ľanu alebo iných Prírodných materiálov je možné zhotoviť aj na objednávku priamo podľa individuálnej požiadavky, resp. predlohy zákazníka od čoho je závislá aj cena. Každý kus je neopakovateľný originál. Všetky detaily je možné odkomunikovať telefonicky, emailom alebo osobne.
 
 
Osobitné poďakovanie patrí pani Andrei Nagyovej, našej susede, ktorá pomohla s materiálovými vstupmi potrebnými pre technológiu ručného tkania - darovala nám na vyskúšanie tzv. pucvolu (... pre výklad - pucvola je materiálový komponent potrebný pre ručné tkanie, ideálne je pre pochopenie jeho významu vidieť ho priamo pri používaní v práci).

 

foto :  © Peter Bauer

 

© Peter Bauer

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak


 

 

 

 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode