Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA : VĎAKA CVIČENIU PÄŤ TIBEŤANOV A VYVÁŽENEJ VÝŽIVE SOM OPÄŤ ZDRAVÁ ...

08.01.2019 20:19

 

Môj životný príbeh je veľmi náročný, zamotaný, môže byť však pre niektoré ďalšie ľudské bytosti určitou motiváciou, ako sa vyslobodiť z otroctva a postupne nájsť zmysel svojho života, skutočnú lásku, radosť zo života … Ako si uvedomiť vlastnú ľudskú dôstojnosť ako ľudská bytosť, ktorá má slobodnú vôľu vo svojom rozhodovaní o svojom živote. Som veľmi vďačná, že žijem, že som zdravá. Rozhodla som sa podeliť aj s druhými ľudskými bytosťami o moje skúsenosti ... možno to bude niektorých inšpirovať ...
 
Mala som šťastie stretnúť v živote ľudí, ktorí mi pomohli zlepšiť moje zdravie, život, celkové vnímanie, hodnotový rebríček a smerovanie etickej a mravnej čistoty a celkovej kvality mojej bytosti. Ďakujem všetkým mojim skutočným priateľom, vysoko si Vás vážim a veľmi Vám ďakujem za všetko … Odkedy som vás spoznala, neprejde jeden deň v mojom živote, aby som Vám nebola vďačná v mojom srdci za všetko.
 
Veľmi mi pomohlo, že som pravidelne začala cvičiť cvičenie Päť Tibeťanov. K tomuto cvičeniu som sa dostala na odporúčanie mojich priateľov, Andrei a Mariana, ktorí s ním mali dlhoročné priaznivé skúsenosti a výsledky. Od prvého dňa som začala cvičiť toto cvičenie 21 krát denne, v júni 2016, vtedy som bývala ešte v rodičovskom dome. Už po prvom týždni cvičenia som pociťovala prílev väčšej energie, viac som zvládala aj fyzickú záťaž, jasne som vnímala, že lepšie zvládam svoje náročné povinnosti so svojim autistickým synom.
 
Začala som cvičiť ráno, pretože SOM BOLA POUČENÁ, ŽE RAŇAJŠIE CVIČENIE SKUTOČNE PREUKÁZATEĽNE „NABIJE“ ČLOVEKA ENERGIOU. Vplyv cvičenia v mojom prípade fungoval takmer okamžite a logicky som mala motiváciu cvičiť ďalej, zdokonaľovať jednotlivé cviky, ktoré som od začiatku nedokázala cvičiť celkom správne. Nedostatky v cvičení ma však neodradili, práve naopak, stále je čo zlepšovať a spresňovať. Samozrejme, že najprv musí človek ovládať presne teoretické princípy cvičenia. Väčšina ľudí, ktorí cvičia pravidelne Päť Tibeťanov odstraňuje drobné nedostatky sústavne, podobne je to aj s dýchaním pri tomto cvičení. Stále je čo zlepšovať ...
 
S cvičením Päť Tibeťanov som sa po prvý krát v mojom živote stretla ešte počas stúdia na vysokej škole v Nitre. Na návšteve u jednej profesorky, ktorá ma učila, som ju videla cvičiť. Vtedy som dostala vysvetlenie, prečo mala táto pani profesorka stále veľa energie, všetky svoje povinnosti zvládala „ľavou zadnou“. Ja som mala podstatne menej rokov ako spomínaná profesorka, ale energeticky som na ňu ani zďaleka nemala. Závidela som jej, že je na tom oveľa lepšie ako ja a ešte je aj staršia odo mňa. Neuvažovala som v tom čase nad tým, že by som začala cvičiť aj ja a budem na tom rovnako dobre ako ona. Vôbec mi nedochádzali tieto súvislosti. Bola som vtedy svojim Vedomím tam, kde som bola… Je ťažké dostať sa k priaznivému vývoju vlastnej bytosti, keď doma ako dieťa vo svojej vlastnej rodine nevidíte, resp. vidíte len veľmi chabo príklady cností ako čestnosť, pravdivosť a charakter, nemáte etický a mravný vzor, neviete čo to znamená pojem cti, hádky máte na dennom poriadku a pod … Aj za túto " školu " som však vďačná.
 
V roku 2010 sa mi do rúk dostala kniha Päť Tibeťanov od autora Petra Keldera, mala som ju doma ako dar od niekoho. Už v tom čase som začala cvičiť ale nevydržala som dlhšie. Po pár dňoch som prestala. Dnes si uvedomujem o to viac, že to bolo veľkou chybou!
 
Cvičím pravidelne každý deň Päť Tibeťanov už tretí rok, v súčasnosti 2 krát 21 opakovaní denne, ráno 21 krát, večer pred spaním 21 krát. Celkom 42 krát za deň. Prečo aj večer? Pretože sa tak cítim lepšie. Začala som v polovici roka 2016. Ako sa hovorí - do tretice - som to zvládla disciplinovaným prístupom. Pridal sa ku mne v podstate o niečo neskôr aj môj manžel Stanislav. Súčasne s cvičením Päť Tibeťanov som však postupne začala vážne brať aj výživu fyzického tela, čo väčšina ľudí podceňuje, podobne ako som to podceňovala aj ja väčšinu svojho dospelého života. Výsledkom toho bolo mnoho zbytočných chorôb, ktoré mi boli diagnostikované ešte v mladosti. 
 
Okrem stabilnej kvalitnej vyváženej výživy, s množstvom surovej a živej stravy ( ... zelenina, ovocie, orechy, pitný režim, … ), som začala užívať vysoko kvalitné výživové doplnky na úrovni tradície čistých Prírodných výťažkov, vrátane aplikácie kvalitných technológii pri ich výrobe. Ide o celosvetovo známu spoločnosť s dlhodobou tradíciou a dynamickými inováciami, ktorá je okrem iného uznaná preukázateľne svetovou jednotkou v redukcii váhy a mnohých iných významných prínosov v oblasti harmonizovania výživy človeka. Ja môžem osobne vyjadriť 100 % spokojnosť s týmito výživovými doplnkami, bez nich by som bola v mojom živote otrokom s chatrným zdravím. Bola by som ako vazal osudu. Len vďaka zmene výživy, zmene svojho životného štýlu, trpezlivosti, pevnej vôli a vôbec snahe o zmenu svojej bytosti k lepšiemu som stále zlepšovala svoje zdravie. 
 
Pevné zdravie mi umožnilo prekonávať neľahké životné skúšky, prekážky a okolnosti, pred ktoré ma postavil život aj v spojitosti so súdnym sporom o môjho syna, atď.
 
Zaujímavosťou v súvislosti s cvičením Päť Tibeťanov bolo aj moje zistenie z odkazov na internete na dnes už nežijúcu herečku Vilmu Jamnickú, ktorej mnohí ľudia závideli jej vitalitu, dožila sa vysokého veku. Prezradila svoje tajomstvo na vitalitu a to, že cvičila Päť Tibeťanov, málokoho však napadne vyskúšať to a urobiť niečo pre svoje zdravie práve vplyvom tohto cvičenia. Dnešní ľudia sú väčšinou leniví, vyhovárajú sa na všetko možné. Vedia ako sa čo nedá. Chýba Pozitivita. Radšej čakajú, či si za peniaze kúpia „recept“ alebo „zasvätia sa“ do niečoho, bez toho, aby museli niečo sami zo sebou robiť.
 
Pozitívne výsledky cvičenia sa zaručene dostavia. Ja to potvrdzujem na 100 %. Pri každodennom cvičení Päť Tibeťanov min. 21 opakovaní denne. Ja cvičím ráno 21 opakovaní a večer pred spaním taktiež 21 opakovaní ako som už uviedla, jasne ma to „nabije energiou“. Pokiaľ však chceme skutočne vnímať na sebe dlhodobo význam VITALITY a ZDRAVIA, pravidelnosť cvičenia je kľúčová. Cvičiť je vhodné aj večer pred spaním, niektorým ľuďom sa lepšie zaspáva po cvičení.
 
Stačí ak vstanete ráno z postele o 15 minút skôr, nájdete v sebe pozitívnu vôľu pre cvičenie Päť Tibeťanov a na oplátku dostanete impulzy a výsledky smerujúce k zdraviu, vitalite, mladosti a kráse. A to je už celkom dobrý dôvod privstať si, čo myslíte? Okrem toho, že cvičenie nabije energiou, má regeneračné a aj mnohé ďalšie pozitívne účinky. Cvičenie regeneruje celý organizmus, pôsobí proti stresu, proti bolestiam chrbta, pomáha získať štíhlejšiu postavu, zlepšuje spánok a spomaľuje starnutie.
 
Medzi ďalšie pozitívne účinky, ktoré mám odskúšané na sebe je obnovovanie pružnosti chrbtice a kĺbov, posilnenie imunitného systému, uvoľňovanie toxickej záťaže fyzického tela aj psychickej záťaže. Poznám prípady ľudí, ktorým sa v dôsledku cvičenia Päť Tibeťanov zlepšil zrak ( ... dokonca odložili okuliare), stmavli im prešedivelé vlasy, zmizli im rôzne škvrny na koži, ekzémy a mnohé ďalšie choroby.
 
Osobne môžem povedať, že necítim cez deň únavu i keď som dlho do noci hore, na druhý deň fungujem bez problémov. Pri spojení vyváženej kvalitnej výživy fyzického tela s vyššie spomínanými výživovými doplnkami a pravidelným cvičením Päť Tibeťanov sa mi podarilo dosiahnuť ako som už spomínala konkrétne výsledky v zlepšení môjho zdravia. Moje zamestnanie v školstve som taktiež vďaka novému životnému štýlu zvládala bez problémov, prácu s deťmi mám veľmi rada.
 
Spomeniem konkrétne výsledky, ktoré si cením mimoriadne. Po 5 mesiacoch cvičenia Päť Tibeťanov mi zmizli cysty z prsníkov, samotný lekár nechcel veriť výsledkom vyšetrenia. Podobne tak v marci 2017, keď som dostala silný zápal obličiek ( … s hodnotami výsledkov krvi 7500 leukocytov ...), som mala klinický predpoklad stráviť minimálne 1 mesiac v nemocnici na intravenóznej liečbe antibiotikami. Vyliečila som sa sama doma bez hospitalizácie za 10 dní, cvičila som poctivo Päť Tibeťanov, prísne kvalitnú vyváženú výživu v kombinácii aj s CVIKĽOVOU šťavou v pravidelných denných dávkach a samozrejme s kvalitnými výživovými doplnkami. Lekár opäť nechcel veriť mojim výsledkom krvi po 10 dňoch liečby. Dosiahla som pre ľudský rozum nepochopiteľné výsledky. A som za ne veľmi vďačná. Dnes viem, že závislosť na antibiotikách a chémii vo forme liekov je u mňa minulosťou ...
 
Z vlastných skúseností na základe presného pozorovania seba samej dlhšie obdobie, čo môže potvrdiť aj môj manžel, cvičenie Päť Tibeťanov jednoznačne priaznivo pôsobí vo fyzickom tele na žľazy s vnútornou sekréciou, teda na celý endokrinný systém, hypofýza, hypotalamus, epifýza, štítna žľaza, atď … Rovnováha všetkých hormónov a biochémie vo fyzickom tele je základ pevného zdravia a jeho dlhodobého udržania. A okrem iného človek vníma stále viac, ako vnímal predtým, než začal cvičiť Päť Tibeťanov. 
 
Prišla som na zaujímavú skutočnosť. Ľudia sa ženú za chymérami a pritom nevidia, že to najlepšie, čo môžu zo seba dostať na základe zmeny životného štýlu, býva zadarmo. Cvičenie Päť Tibeťanov, prechádzka v Prírode, Slnečné Svetlo, čerstvý vzduch. Len si treba rozhýbať svojej telo, nebyť lenivý a naučiť sa vnímať energie … Nemusíte vždy chodiť do posilňovne, či fitness, dá sa to aj bez toho.
 
Päť Tibeťanov cvičíme pravidelne spolu s mojim manželom. Snažíme sa každý deň zlepšovať svoj zdravý životný stýl. A pritom žijeme skromne, v pohode. Čím dlhšie cvičíme, tým viac vnímame ako jednotlivé cviky tohto cvičenia na seba nadväzujú. A najmä vnímame, ako prúdi pri tomto cvičení energia do jednotlivých čakier (duchovno - energetických orgánov človeka). V neposlednom rade toto cvičenie prebúdza chuť do života, človek nie je depresívny, je v rovnováhe, má úsmev na tvári, teší sa z toho, že dýcha a môže tvoriť. A skutočne si váži zdravie.
 
Toto cvičenie je prispôsobené dnešnej rýchlej dobe, ktorú žijeme. Nevyžaduje si veľa času, nie je náročné na kondíciu a zaobíde sa bez špeciálneho vybavenia. Treba len s chuťou začať a v cvičení dlhodobo vytrvať. Ideálne je cvičiť priamo v Prírode vonku (na jar v lete) a pochopiteľne v kľude v tichu. Možno, že práve ľudia, ktorým zachránilo toto cvičenie zdravie a život, stále im upevňuje zdravie si ho vážia viac než tí, ktorí berú zdravie ako samozrejmosť, resp. keď sú náhodou chorí, tak behajú po lekároch a za tabletkami. 
 
Na záver … prišla som na to, že luxusný dom, kopa peňazí, značkové oblečenie sú nám bez pevného zdravia úplne zbytočné :-). Pevné zdravie nám otvára cestu ku skutočnej slobode, tvorivosti a priaznivému vývoju vlastnej bytosti.
 
Nezabudnite, nikto za vás cvičenie Päť Tibeťanov neodcvičí, jedine vy sami ho môžete poctivo odcvičiť. Viem, že mnohé vedecké výskumy a štúdie na svete už potvrdili priaznivý vplyv cvičenia Päť Tibeťanov na ľudské zdravie a vitalitu. Lenže VLASTNÁ SKÚSENOSŤ JE JEDINEČNÁ. Vnímať seba, ako sa mi zlepšuje zdravie a celkový stav mojej bytosti je nespochybniteľné a sme za to veľmi vďační aj spolu s mojim manželom Stanom, ktorý mi je najväčšou oporou. 
 
 
... strom Dub ako spojenie muža a ženy so Svetlom
 
 

foto : © Stanislav Gyüre

 

 

© Gabriela Gyüreová

www.noveenergiezivota.sk, január 2019

 
 
 

 

 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode