Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

VEĽKÁ PRAVDA NIKOLU TESLU...(kontra chamtivosť ľudstva?)

23.02.2015 17:10

 

Milí priatelia, 

ako je to v histórii ľudstva mnohokrát, resp. väčšinou? Čo víťazí? Čisté nezištné úmysly alebo chamtivosť a vidina zisku? Domnievame sa s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa takmer istote, že žiaľ to druhé. Pokiaľ nie je tomu tak, opravte nás.

Jedným z učebnicových príkladov je vedecké dielo a život geniálneho slovanského vedca srbského pôvodu, Nikolu Teslu. Nikola Tesla bol nepochybne jeden z najtalentovanejších a "najobdarenejších" ľudí akí kedy chodili po tejto Zemi. Viete, že vo svojom tvorivom období hovoril už v minulosti o tom, že bude možné vyrobiť mobilný telefón a používať ho ? Áno mal na mysli jeho využívanie v prospech človeka, avšak nie na to, aby sa toho chopili chamtiví chytráci s vidinou zisku. Ako to je vlastne s prenosom signálu u mobilných telefónov ? Vieme, že elektrosmog je nebezpečné a škodiace žiarenie pre človeka. Avšak priblížme si aj ostatné dôležité aspekty aj tohto vynálezu.

Prečo zomrel tento geniálny vedec v biede? Bol umlčaný? Pokiaľ áno, tak kým? 

 

Nikola Tesla vytvoril niektoré z najneuveriteľnejších vynálezov aké ľudstvo vo svojej histórii pozná. Striedavý prúd, rontgen, rádio,... Jedným z najkontroverznejších vynálezov tohto geniálneho vedca bolo vytvorenie elektriny "zdarma". Nikola Tesla bol v mnohých ohľadoch naivný. Nepochybne však bol dozaista géniom svojho storočia. Položil základy pre rozhlas, radar a radarovú kontrolu. Mal geniálnu predstavivosť, aj keď mu trocha chýbala v jeho práci dôslednosť. Množstvo literatúry ho opisuje ako márnotratného génia, ale už v rannom veku mal neobyčajnú predstavivosť a naučil sa ovládať negatívne obrazy, ktoré mu do jeho podvedomia prichádzali.

Dnes už vieme, že Teslovi mnoho ľudí hádzalo polená pod nohy a naokoniec ho títo ľudia aj zabili, ľudia, ktorí sa zo zištných a chamtivých dôvodov stavali proti elektrine a telefónu "zdarma". Keď si uvedomíme, že len tieto dve priemyselné obdobia zarobili za posledných 100 rokov niekoľko biliónov dolárov, hneď je nám jasné, prečo musel byť Tesla za každú cenu zastavený a umlčaný. 

Narodil sa 10.júla 1856, vtedajšom Rakúsko-Uhorsku. Z pohľadu duchovnej vedy môžeme hovoriť o znamení Raka, ktorí je vedený archanjelom Gabrielom, z pohľadu 354-ročného ducha času hovoríme tiež o období archanjela Gabriela (končiaceho v roku 1879). Ušľachtilosť tohto vedca potvrdzuje samotná skutočnosť, že nebol zištný, chamtivý, práve naopak, smeroval k čistote, žil skromne.

Najväčším vynálezom bol ako sa sám Nikola Tesla vyjadril bol ten najjednoduchší - skrotiť prírodné zdroje a vyrobiť elektrickú energiu z prírodných zdrojov - zdarma. Keď si tento čistý úmysel uvedomíme, je jasné, prečo neuspel. Ako mladý muž začal pracovať pre Edisonovu spoločnosť vo Francúzsku, kde navrhoval vylepšenia pre technologické vybavenia tejto spoločnosti. Neskôr v roku 1884 prišiel do New Yorku so 4 centami vo vrecku na odporúčanie. Dostal úlohu prepracovať jednosmerné generátory v Edisonovej spoločnosti. Už vtedy bolo vidieť jeho genialitu, ale zároveň aj jeho osobnosť podivína. Pravdepodobne bol autista, jeho mozog bol prepojený odlišne, než u iných ľudí. Mal fantastickú pamäť, úplne fotogenickú, nemal problém si zapamätať celú knihu naspamäť. Veľmi málo spal. Prejavovali sa u neho obsesívne návyky, napr. nedokázal sa posadiť k jedlu bez teho, aby si nespočítal objem misky alebo taniera, z ktorého išiel jesť. Mal rôzne fóbie. Okamžite dostával horúčku, keď videl broskyňu a nemohol sa dotknúť ľudských vlasov.

Kým si išiel ľahnúť spať, každým každým jedným prstom veľakrát praskol. Zásadne si odmietal pri pozdrave podať ruku a aj keď bol gentleman, vedel v okamihu zmeniť svoje správanie a byť veľmi hrubý a to bezdôvodne. Pracoval denne od 9.00 do 18.00 hod presne a potom si objednal večeru stále od toho istého muža, ktorý musel čistiť jeho strieborný príbor osemnástimi čistými obrúskami (aj tu je možné vidieť z hľadiska Angelológie vzťah archanjela Gabriela ku striebru, ako ku kovu, zrkadlenie). Mal vysoké množstvo znakov, čo dnes poznáme ako obsedantno-kompulzívnu poruchu, preto ho považovali za podivína až šialenca.

Tesla veril v striedavý prúd, ktorý bol oveľa lepší ako jednosmerný prúd Edisonov. V roku 1887 založil svoju prvú vlastnú elektrickú spoločnosť Tesla Electric comp. na Bakerstreet 89 na Manhattane. Tu vytvoril slávny asynchrónny motor. Ten bol prelomom a revolučným vynálezom, ktorý ďaleko predbehol dobu. Myseľ Teslu bola veľmi podobná ako Leonarda da Vinciho, pretože pracoval na mnohých veciach súčasne. Myslel ako fyzik, jednal ako inžinier. 

V podstate je možné povedať, že striedavý prúd je najdôležitejší vynález, ktorý Tesla svetu zanechal. Dovtedy to bol len jednosmerný prúd, ktorý bolo veľmi ťažké dopraviť na veľké vzdialenosti. Pokiaľ ste žili ďaleko od elektrárne, jednoducho ste mali problém dostať elektrinu. Striedavý prúd funguje iným spôsobom ako jednosmerný a je možné ho prepraviť na veľké vzdialenosti.

 

Nikola Tesla bol idealista. Chcel zmeniť svet. Tým, že vynašiel striedavý prúd, čím by vlastne pomohol vyslobodiť ľudstvo od jednosmerného prúdu najmä v priemysle, sa stal Tesla najväčším nepriateľom Edisona. Edison bol totiž na výplatnej páske veľkých priemyselných korporácií a finančných skupín. Pri jeho idealistickej povahe bol snílek. Za to, že musíme platiť veľké účty za elektrinu, môže Edison, pretože Teslovým cieľom bolo využívať elektrinu zdarma. Tesla pracoval aj na prenose elektriny bezdrôtovým spôsobom. Nemôžeme nespomenúť elektrifikáciu Niagarských vodopádov, čo bol jeden z jeho najväčších úspechov v Amerike, ktorý stále dynamizoval jeho myšlienku a cieľ, poskytnúť elektrinu komukoľvek a na ktoromkoľvek konci Planéty zdarma. V podstate mal dva zásadné nápady, ako to urobiť. Prvý bol odosielať elektrinu atmosférou a druhý nápad posielanie elektriny zemou. 

V tejto súvislosti bol Tesla aj showman, ktorý jazdil po USA a udivoval ľudí svojimi "obrými Teslovými cievkami" s napätím 1 milión voltov. 

Môžeme teda opäť konštatovať, čo nám potvrdzuje duchovná veda a angelológia, idealistickú, pravdu hľadajúcu a poznávajúcu povahu Nikola Teslu, pretože z pohľadu 72-ročného ducha času hovoríme o období prelomu anaelského a michaelského obdobia (rok 1845). Týmito cievkami ako generátormi dokázal Tesla prenášať elektrinu ako blesk. Na jednej strane bol Tesla v mysli tvoriteľ a na druhej ľudomil, idealista. Práve preto, že chcel pre ľudí elektrinu zdarma, začali mu ísť po krku veľké firmy, ktoré si za dodávky elektriny účtovali zisk, ako za komoditu, ktorú predávali. Práve preto Tesla nikdy finančne neuspel. 

Tesla má v súčasnosti priaznivcov na celom svete, ktorí ho napodobňujú. V máji roku 1899 sa Tesla presťahoval do Colorado Springs, aby pracoval na vysokonapäťových a vysokofrekvenčných experimentoch. Vytvorením obrovských cievok sa mu podarilo vytvoriť umelý blesk, ktorým uvoľnil milióny voltov do výšky 41 metrov. Obrovský oblúk a tresk, ktorý sprevádzal tento experiment až do vzdialenosti 24 kilometrov bol potvrdený z dobových udalostí viacerými svedkami. Nad miestom experimentu boli videné obrovské záblesky a iskrenie. Nepochybne teda Tesla vytvoril elektrinu funkčnú a bezdrôtovú. Robil rôzne pokusy aby sústavne rozvíjal tento svoj objav, napr. urobil si "žiarovkové pole" a to tak, že voľne do zeme naukladal žiarovky a elektrina z jeho cievok ich pri jeho experimentoch rozsvietila. Dokázal, že elektrinu je možné prenášať bezdrôtovo s pomocou elektromagnetickej indukcie. Svoje experimenty robil v menšom rozsahu a keď to vyskúšal na väčšej oblasti a vo väčšom rozsahu, tak sa mu stalo napríklad aj to, že kone začali poskakovať, lebo dostávali zo zeme cez kopytá a podkovy impulzy, čo bolo nebezpečné. V súvislosti s týmito pokusmi väčšieho rozsahu s amu podarilo vyhodiť do vzduchu elekráreň.

Fascinujúce sú aj Teslove výskumy v oblasti rontgenu, kde vytvoril studenú katódovú trubicu na vytvorenie primitívnych rontgenových snímkov. 

Tesla bol taktiež ranným priekopníkom rozhlasových vĺn a to ešte pred Marconim. 

V roku 1898 Tesla ukázal svetu prvú rádiovo ovládanú loď v Madison Square Garden v New Yorku, kde boli prítomní obdivovatelia ohromení a nedokázali si to vysvetliť, vysvetľovali to čiernou mágiou, telepatiou alebo cvičenými opicami umiestnenými priamo v lodi. 

Najväčším plánom Teslu bolo postaviť obriu vežu tak, aby prenášala elektrinu atmosférou po celom svete a zdarma v spolupráci alebo v súčinnosti s ďalšími obrými vysielačmi na iných miestach vo svete. Viete si predstaviť, že len veľmi ťažko zháňal Tesla na túto realizáciu peniaze. Podarilo sa mu na východnom pobreží USA Long Islande vo Wardenclyffe, štát New York, postaviť obriu vežu pomocou ktorej a jej zosilňovača chcel posielať cez Atlantik rádiový signál. Za účelom tejto výstavby si prenajal pozemok o rozlohe 81 ha, výška veže bola 57 metrov. Podarilo sa mu teda získať nejaké financie a bol v tomto smere aj čiastočne úspešný. Podobne však ako aj v iných mnohých pípadoch, opäť bol podrazený Marconim a inými ľuďmi, ktorí poslal prvé rádiové signály Newfoundlandu z Cornwallu a týmto pádom to bol koniec financií pre Teslu. 

Akýmkoľvek spôsobom ho chceli konkurenčné skupiny a nadnárodné korporácie rôznymi kartelovými dohodami zničiť, nijakým spôsobom mu nemôže nikto zobrať to, že práve on vynašiel striedavý prúd pre modernú spoločnosť a vytvoril 17 patentov okrem ďalších 700 týkajúcich sa rádia skôr ako Marconi, avšak tieto Marconi suverénne zneužil. Až po smrti Teslu v roku 1943 boli aj vládou USA uznané tieto pantenty ako Teslove. 

 

Mimoriadne zásadný význam vo vedeckých objavoch Teslu bol zaznamenaný v roku 1906, keď Tesla popísal bezdrôtový mobilný telefón a jeho konštrukciu v dobe, kedy si ľudia k ušiam prikladali obrovské dosky a preto sa niet čo čudovať, že o ňom hovorili, že je cvok. 

Po katastrofe vo Wardenclyffe, čo bolo v roku 1917, bol Tesla veľmi zlomený muž, ktorý mal obrovské finančné ťažkosti ako vôbec prežiť. Aj napriek tomu aj naďalej pokračoval vo svojej práci, mal plány na radarový systém, dvojplošník s kolmým štartom, lúčovú zbraň a ďalšie. Bohužiaľ, nič z tohto nezrealizoval, ale jeho patenty boli zneužité  v prospech Zla.

Počiatkom tridsiatych rokov 20.storočia prebiehali na chicagskej univerzite pod vedením J.Hutchindona a J.Kurthauera výskumné štúdie sledujúce vysvetlenie fyzikálnej podstaty času, relativity a optickej neviditeľnosti. Tieto práce sa odvíjali od skorších teoretických prác D. Hilberta (Hilbertove dimenzie) a nadväzujúce matematické štúdie, známe skôr ako Levinsonove rovnice času. Pozdejšie sa obdobné štúdie rozvíjali aj na Insitute for Advanced Study na Princetonskej univerzite a medzi inými sa ich zúčastil aj A.Einstein a J.von Neumann. V roku 1936 po rozšírení projektu k nemu pristúpil aj Nikola Tesla a prevzal vedenie experimentálnej časti výskumu. Projekt získal podporu vládnych zložiek a dostal meno Project Rainbow. Vzhľadom k vývoji medzinárodnej situácie a chýliacej sa vojne s Japonskom o Pacifik, požadovalo vojnové námorníctvo USA vyriešenie problému odchyľovania nepriateľských torpéd, delových nábojov, dosiahnutie radarovej neviditeľnosti a neskôr aj optickej neviditeľnosti aj v prípade veľkých obchodných a vojnových plavidiel. 

Podstatou experimentu bolo vytvorenie silného elektromagnetického poľa obklopujúceho lode, ktoré by odchýliť mikrovlnné radarové žiarenie aj svetelné fotóny. Toto pole bolo vytvorené  pomocou gigantických Helmholzových cievok, ktoré boli umiestnené v opačnom postavení. Napájanie cievok bolo prevedené pomocou troch silných generátorov. Po tomto čiastočne úspešnom experimente so zneviditeľnením pomerne malej lode bez posádky bol Tesla poverený vládou v roku 1941 uskutočniť experiment zneviditeľnenia torpédoborca USS Eldridge DE173 obsadeného posádkou. Vzhľadom k zlému vývoju situácie v Pacifiku naliahala vláda na maximálne urýchlenie experimentu, čo však Tesla odmietol a naopak požadoval oveľa viac času na doriešenie niektorých evidentných problémov. Keď Tesla odmietol uskutočniť experiment zneviditeľnenia USS Eldridge v skrátenej lehote, bol z funkcie projektu odvolaný a nahradený ústretovejším J.von Neumannom, ktorý bol Teslov oponent a rival. 20.júla 1943 bol teda experiment dovedený tak ďaleko, že mohol byť uskutočnený. Experiment vošiel do dejín ako tzv. Filadelfský experiment, kedy bola dosiahnutá neviditeľnosť po dobu asi 15 minút, ale nedostatočne zvládnuté fyzikálne aspekty projektu spôsobili rozkmitanie priestoru, vzniklo nestabilné energetické pole vyššieho rádu a to vyvolalo otvorenie časového tunelu na hranici paradimenzií. Členovia posádky strašným spôsobom zomreli a tí, ktorí prežili mali duševné poruchy. Potvrdilo sa varovanie Teslu a jeho opatrnosť.

Hoci mnoho bolo napísané o Teslových úspechoch a neúspechoch, len málo z nich podrobne osvetľuje scény finančných aktivít, ktoré odhaľujú nacistické sprisahania, ktoré chceli získať jeho technológie, zatiaľ čo náklady na výskum a vývoj boli z veľkej časti hradené daňovými poplatníkmi v USA. Mnoho z Teslových patentov padlo do nacistických rúk pred a počas I. a II. svetovej vojny.

V dôsledku toho sa Tesla neustále ocitol v sporoch ohľadom patentových práv a ďalších otázok. Aj keď sa mu podarilo vyhrať väčšinu svojich patentových žalôb, jeho technológia bola opakovane ukradnutá a predaná nemeckým nacistom alebo iným zahraničným vládam. Tesla nikdy nedosiahol finančný úspech, ktorý si zaslúžil. Sprenevera a kapitalizácia sa tiahla nekontrolovane počas celej Teslovej kariéry. V čase svojej smrti 6. januára 1943 Tesla zomrel prakticky bez peňazí.

Na Veľký piatok, pravoslávneho Štedrého dňa, bol nájdený v posteli, oblečený v slávnostnom čiernom obleku, ruky mal zložené na prsiach. Hovorí sa, že veľký myseľ cítil, že jeho smrť sa blíži, on sa dal do slávnostného čierneho obleku - a potom zomrel. Neuveriteľná lož a ​​Mission Impossible, a to aj pre veľkého mysliteľa, ako bol Tesla. To je konečný dôkaz, že bol zavraždený a jeho zabijaci ho obliekli do obleku a nechali ho v posteli. Jeho vrahovia: Otto Skorzeny a Reinhard Gehlen. Teslove úspechy v objavovaní nových technológií  nezostali bez povšimnutia mnohých priemyselných kapitalistov a svetových vlád.

V skutočnosti, mnoho z jeho vynálezov bolo vyvinutých prostredníctvom tajných vládnych programov, ktoré začali čoskoro po jeho objave  striedavého prúdu, elektromagnetickej energie, elektrického motora, generátora, cievky, rádiového prenosu, zariadenia na úsporu energie a bezdrôtového prenosu technológií. Je zaujímavé, že Tesla zomrel v januári 1943, potom ako odmietol urýchliť experiment a pravdepodobne predpokladal, čo sa môže udiať, pokiaľ nie sú experimenty dotiahnuté dostatočne do detailov. 

Teslova opatrnosť vychádzala z jeho prác z dvadsiatych rokov, týkajúcich sa existencie fenoménu ním nazvaného "ZERO TIME", ktorý je charakteristickým prvkom každého v čase vzniknutého systému, teda aj človeka. Tak ako sa v populácii nenachádzajú dvaja ľudia s identickým hlasovým spektrom a otlačkami papilárnych línií, neexistujú ani dvaja ľudia toho istého pohlavia, ktorí by mali rovnakú hodnotu Zero Time. Tesla v roku 1920 zostrojil referenčný generátor pracujúci s frekvenciou 30 Hz, ktorý dovolil hodnoty Zero TIme presne zmerať. Neskôr zistil, že nulový čas majú nielen ľudia ale aj rôzne makroskopické artefakty, dokonca aj planéta Zem a niektoré dimenzie, čo nasvedčuje, že boli v určitom čase s istým úmyslom stvorené Univerzálnym Vedomím (Bohom, Stvoriteľom?). Tesla ďalej zistil, že mnoho ľudí má hodnotu nulového času rádovo väčšiu, než zodpovedá predpokladanému veku Zeme a celej slnečnej sústavy. Z toho plynie záver, že buďto bol vek Zeme a slnečnej sústavy odhadnutý chybne alebo bol človek stvorený kdesi inde mimo slnečnej sústavy. To by zodpovedalo tvrdeniu mnohých starých kníh, kde je v niektorých uvedené, že "stvorenie druhu človeka" sa odhaduje kdesi v systéme Plejád a Orionu.

 

Mal geniálnu predstavivosť, myslel nekonvenčne. Nikdy nebol podnikateľ a s ľuďmi nevychádzal. Práve to spôsobovalo, že pri nedostatku financií, nakoľko nebol zištný, mu značnú časť jeho vedeckých nápadov a vynálezov kradli ostatní. Tesla mal trezor veľký ako dospelý muž, ktorý bol plný dokumentov, pričom celý tento trezor bol zabavený po jeho smrti FBI, aby v "bol národ v bezpečí" pred akýmkoľvek tajomstvom s akým Tesla prišiel. FBI spolu so CIA sa v tomto potrebovali uistiť. Tesla bol vždy mimoriadne hrdý na svoje vedecké dielo a objavy a bez problémov o nich hovoril. Edison naproti tomu hovoril, že pokiaľ na niečom nemá zarobiť, nejde do toho. Tesla práve naopak povedal: "pokiaľ ku mne dvermi príde toľko peňazí, koľko vyhadzujem oknami na experimenty, tak budem bohatý muž". Jeho obdivuhodná skromnosť sa zdá v porovnaní s chamtivosťou jeho okolia až neuveriteľná, pretože Tesla sa vzdal všetkých tantiém z elektriny, ktoré z neho mohli urobiť multimiliardára. Týchto tantiém sa vzdal za =216.000 $, aby vôbec mohol dožiť v hoteli New Yorker, hoci v biede, ako idealista, snílek a fantastický vedec.

Tesla nikdy nepoznal lásku ženy a vrcholom jeho dňa bolo kŕmenie holubov, pri ktorých tiež sníval. 

Našli ho mŕtveho 7. januára 1943 v hoteli New Yorker, v biede. Keď zomrel, nikto si to vraj ani nevšimol. Aj napriek tomu, že sa voči nemu správala spoločnosť nevďačne, jeho duch žije dodnes v modernom veku "civilizácie". Môžeme sa teda opäť zamyslieť nad tým, ako história v dejinách ľudstva ukazuje, že veľké korporácie a nadnárodné skupiny radšej budú vyhlasovať takého geniálneho vedca akým bol Tesla za šialenca a cvoka, len aby ich nepripravil o zisk a žiaľ aj vynálezy, ktoré boli zamýšľané a vymyslené v prospech Dobra, keď sa dostanú do rúk Zla, sú prostriedkom k získaniu moci. 

 

Na akých hodnotách je teda postavená dnešná spoločnosť a prečo sa to stále opakuje?  Ešte stále si myslíte, že konšpiračné teórie neexistujú? Ako musia neuveriteľne byť skonštruované, aby Zlo, ktoré je všade okolo nás neustále víťazilo, pretože väčšina ľudí (minimálne 90 %) si neuvedomuje, v akom matrixe žije a myslia si, že sa proti Zlu bojovať neoplatí, pretože nič z toho obetovania sa nemajú. Príklad Nikola Teslu je zo začiatku 20. storočia. Komu ide o moc? Komu ide o zastieranie pravdy? Komu ide o to, aby boli historické udalosti skresľované? 

Ide o vzorový príklad mentálnej skrivenosti ľudstva, resp. záujmových mocenských skupín, ktoré pre vidinu bezodného zisku ako fetiša sú schopní urobiť všetko, aj zlikvidovať človeka... a nie je tomu tak i dnes v súčasnosti? Ako sme sa poučili? 

 

 

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak

 

 

 

 

 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode