Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

VÝŽIVA

03.09.2016 00:00

 

Kvalitná hmotná výživa ako základ budovania hmotného tela a zdravia

Žijeme v hmotnom svete s duchovným pozadím. Dôležité je uvedomiť si, že 50% tvorí duchovný a 50 % hmotný svet. Ak nepochopíme skryté príčiny diania v hmotnom svete, budú nás oberať o energiu tí, ktorí chcú s nami manipulovať. Každý duchovne prebudený človek vie, že to, čo sa deje v hmote je odrazom toho, čo sa súčasne alebo krátko predtým dialo v duchovných jemnejších štruktúrach a sférach nad hmotou. Pretože duchovné pozadie sveta obsahuje matrice, vzory pre všetko, čo sa s určitým časovým oneskorením udeje v hmote, tak tieto matrice zahŕňajú aj prácu na sebe, ktorá spočíva v tom, že najprv musíme vnútorne pochopiť a rozhodnúť sa pre zmenu svojho života. Je najvyšší čas.

Práca na sebe zahŕňa výživu, pohyb, denný režim a správanie.

V tomto článku sa budeme venovať výžive a budeme túto tému postupne rozmieňať na drobné. Prídeme k pochopeniu, prečo nekonzumovať napr. mäso.

Ak máme poškodené, teda choré svoje hmotné telo, potrebujeme stavebný materiál na jeho obnovu. Tým je v tomto prípade hmotná výživa. Nemôžeme opraviť a dlhodobo udržiavať svoje hmotné telo len energiami, ani nemôžeme žiť iba zo vzduchu. Žijeme v hmotnom svete. Opraviť choré bunky nedokáže ani homeopatia ani ďalšie alternatívne metódy liečby, ktoré sa javia skôr ako magické. Samozrejme, dom aj s tou dierou ešte vydrží a hneď tak nespadne. My tiež prežijeme mnoho dní bez výživy, ale dobrú kondíciu hmotného tela a opakovanú regeneráciu dokáže zaistiť len optimálna a pravidelná hmotná výživa. Následne uvedieme základné zásady dôležité pre zmenu svojho života.

Nejeme mäso v žiadnej podobe, nepotrebujeme ho a ani žiadna časť našej  bytosti po ňom netúži. Preto nejeme žiadne pseudo-náhradné mäso, napr. sójové mäso alebo vegetariánske párky. Nemáme potrebu si pripomínať "staré zlaté časy", kde sme mäso ešte jedli. Naviac, takto označené produkty sú znehodnotené neprirodzenými technológiami a značným množstvom ľavotočivých prímesí (ľavotočivé energie obsahujú všetky umelo vyrobené a spracované jedlá).

Nezohrievame jedlá v mikrovlnnej rúre, aj keď je to pohodlné a jednoduché.

* Vyhýbame sa výrobkom z geneticky modifikovaných potravín - lacné sójové oleje, niektoré slnečnicové oleje, semienka slnečníc, niektoré druhy potravinárskej kukurice a ďalšie.

* Vyhýbame sa neprirodzene spracovaným potravinám. Napríklad káva bez kofeínu, pivo bez alkoholu, jogurty a mlieko s nulovým obsahom alebo zníženým obsahom tuku, iné potraviny, v ktorých je tuk znížený na nulu. Takáto výsledok sa obvykle dosiahne za cenu použitia vysoko účinných chemických prípravkov a technológií, ktorými sa do týchto potravín dostanú ľavotočivé prímesy a ďalšie nevhodné energie.

Vyhýbame sa pravidelnej konzumácii kyselinotvorných potravín (margarín) a nápojov, ktoré na neutralizáciu kyslosti uberajú vápnik z tela, napr. mliečne výrobky (okrem pravých jogurtov, nie nízkotučných, masla a smotany), ocot, káva (vhodná je len 100% arabica), čierne a čiastočne aj zelené čaje. Kyselinotvorné sú pečivá z kysnutého cesta.

Nepijeme tvrdý alkohol, ktorý je bunkovým jedom. Občas si môžeme dať pohár relatívne zdravého piva (napr. Plzenské).

* Snažíme sa zaraďovať denne do svojho jedálnička dostatok prírodných tepelne neupravených surových potravín vo forme ovocia, zeleniny, orechov, semien, naklíčených zŕn a šalátov z nich. Je to bunková enzýmová výživa.

Dávame prednosť jedlám pripraveným jednoduchými postupmi priamo z rastlinných a ovocných plodín pred priemyselne pripravenými polotovarmi. Mnoho skúseností z celého sveta naznačuje, že vysokého veku sa dožívajú ľudia, ktorí po celý život konzumujú jednoduchú stravu.

Čím kratšia príprava jedla, tým lepšia stráviteľnosť, teda menej energie potrebuje telo na jej spracovanie a viac jej zostáva na vlastnú činnosť.

* Vyhýbame sa potravinám a zubným pastám obsahujúcim fluoridy.

Jeme pravidelne a často v menších množstvách a neprejedáme sa. Snažíme sa zachovať zákon príjmu a výdaja energie. Snažíme sa neprijímať energeticky viac jedla ako vieme vydať.

Vyhýbame sa liekom vo všetkých podobách. Nedospeli sme k tomu hneď. Museli sme mať najprv odvahu nevziať si liek a počkať pár chorôb bez liekov. Je dôležité aj opakujúcu sa chronickú chorobu zahnať čistým spôsobom.

* Dieťa sme ako rodičia nedali očkovať ani v rámci "povinného" očkovania. Očkovanie je zdrojom jedovatých látok, ktoré sú pre mozog dieťaťa retardačné a môžu byť zárodkom rôznych chronických ochorení, alergií, ekzémov atď.

* Kedže v súčasnosti je životné prostredie natoľko znečistené, že pomer výživných látok potrebných pre naše telo sa značne za posledných 50 rokov zmenil k horšiemu, doplňame prirodzenú živú alebo vegetariánsku stravu kvalitnými doplnkami výživy s čistými bioenergiami. Fungovanie správnej činnosti nášho systému zabezpečuje predovšetkým endokrinný systém (zľazy s vnútorným vylučovaním) . Pokiaľ nefungujú správne,  ochorieme. Aby sme mohli fungovať optimálne a plní energie, potrebujeme vyladiť a harmonizovať činnosť týchto dôležitých žliaz a to nám zabezpečujú práve doplnky výživy.

 

Inšpiráciou môžu byť pre vás aj nasledovné články:

ZDRAVÁ, ŽIVÁ A SUROVÁ STRAVA...alebo DIÉTY, PÔSTY a "ŠPECIÁLNE LIEČIVÉ OČISTNÉ TERAPIE" ?! (1.časť)

ZDRAVÁ, ŽIVÁ A SUROVÁ STRAVA...alebo DIÉTY, PÔSTY A "ŠPECIÁLNE LIEČIVÉ OČISTNÉ TERAPIE" ?! (2.časť)

ZDRAVÁ, ŽIVÁ A SUROVÁ STRAVA...alebo DIÉTY, PÔSTY A "ŠPECIÁLNE LIEČIVÉ OČISTNÉ TERAPIE, či dokonca BREATHARIÁNSTVO" ?! (3.časť)

 

Zásadné je zvyšovanie vibrácii fyzického tela na základe kvalitnej hmotnej výživy fyzického tela (surová a živá vyvážená strava), vtedy je možné sa vylaďovať stále na vyššie energetické frekvencie aj svojimi duchovnými a energetickými telami.

 

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak

 

 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode