Prirodzené zvyšovanie vnútornej čistoty a harmónie...

ZÁŽITKY V PRÍRODE...ZIMNÁ TURISTIKA NA OKRAJI CEROVEJ VRCHOVINY...

15.01.2017 17:52

 

Vzhľadom k priaznivému prekrásnemu počasiu sme pokračovali aj dnes v zimnej turistike. Počasie bolo fantastické, obloha čistá blankytno-modrej farby, bez jediného obláčika, celá Príroda odetá v bielej perine nádherne zaliata slnečnými lúčmi. Dnes sme sa vybrali na zimnú turistiku na okraji Cerovej vrchoviny popri hranici s Maďarskom aj po hrebeni pri obci Lipovany a v priľahlých lesoch... Cerová vrchovina je chránenou krajinnou oblasťou Slovenska, najkrajšou turistickou atrakciou Gemera a Novohradu, ide o stredoeurópsku raritu - územie starých sopiek a hradov. 

Dni leva, ktoré boli včera a dnes na začiatku roka 2017 dali jasne najavo svoju silu prostredníctvom slnečných lúčov, počasie bolo naozaj prekrásne, doslova sa dalo opaľovať.

Veľmi silné energie sme na dnešnej turistike vnímali (Andrea, Marian a Peter) v lese neďaleko slovensko-maďarskej hranice na mieste nachádzajúcej sa čistinky, kde sa chodí prikrmovať a napájať zver "Morské oko". Peter Bauer následne urobil aj niekoľko umeleckých fotografii.

foto : © Peter Bauer

 

Radosť v detských srdciach a na ich tvári, ale aj u dospelákov boli základom pre dobrú náladu.

Slnečné lúče boli fantastické, hriali nás na tvári...

Príroda je najväčším maliarom a umelcom...

Severný výhľad z rozhľadne pri Lipovanoch na mesto Lučenec

Výhľad na slovensko-maďarskú hranicu...

Rozhľadňa pri Lipovanoch...miesto pre priaznivcov turistiky...

Obrovský Buk - "Matka lesa"

Tento nádherný Buk, je "duchovným ochrancom" lesa na okraji Cerovej vrchoviny, dodáva odvahu, ochraňuje okolie, vyjasňuje čistotu myšlienok, podporuje pozitívny prístup k svetu a vyjadruje nádej...

 

 

Náš priateľ Roman Kupec sa dnes rozhodol, že absolvuje dlhšiu turistiku na najznámejší kopec chránenej krajinnej oblasti Cerovej vrchoviny a tým je Karancs. Bližšie informácie o tejto chránenej krajinnej oblasti a lokalite je možné zistiť tu: 

www.cerovavrchovina.szm.com/

www.cerovavrchovina.eu/

www.sopsr.sk/web/index.php?cl=997&start_char=999&funkcia=&pracovisko=22

 

Romanovi sa podarilo priamo z vrcholu Karancsu urobiť niekoľko záberov, výhľad je krásny na všetky svetové strany. Zaujímavosťou je, že počas tejto turistiky našiel v snehu dva krát nakreslené srdce a pri zábere zo zábradlia rozhľadne pri vrchole Karancs je opäť viditeľné (odfotené) v snehu ľudskými stopami vyšľapané srdce (obrázok č. 4).

 

Ďakujeme Prírode a Planéte za prekrásne počasie, ktoré nám dopriali pre zimnú turistiku.

 

© Andrea Ďurošová

© Marian Svinčiak

© Peter Bauer 

© Roman Kupec

 

 

 

Kontakt

Nové Energie Života, n.o.

alohawai@alohawai.sk

Sídlo (Seat):
Lipovany 125
985 31 Lipovany
Slovakia

+421 917 568 734

Vyhľadávanie

Zaslať (send) newsletter

© 2014 Všetky práva vyhradené Alohawai, n.o.

Vytvorené službou Webnode